Komunikat nr 9 Prezesa ŚSRM

Koleżanki i Koledzy!

Tradycyjnie miesiąc grudzień upływa nam na wzmożonej pracy zarówno tej zawodowej jak i domowej bowiem kończy się 2018 rok i zbliżają się wielkimi krokami święta Bożego Narodzenia. Mijający rok mam nadzieję dla wielu pozostawi dobre wspomnienia, chociaż są wśród nas tacy, dla których  był bolesny bo stracili  bliskie osoby. Mam tu na myśli koleżankę Elę Kazimierską, która straciła mamę oraz kolegę Henryka Szymika, który stracił żonę. O ich tragedii wiem i tą drogą chciałam przekazać im wyrazy współczucia i życzenia by Święta dla nich były szczególnie rodzinne, spędzili je w otoczeniu najbliższych, którzy są podporą w trudnych chwilach.

Przyszły 2019 rok upłynie nam pod znakiem wyborów do władz PFSRM oraz ŚSRM. 19 stycznia odbędą się wybory do władz Federacji. Na stanowisko Prezydenta mamy 2 kandydatów:
kol. Marek Wiśniewski ,rekomendowany przez Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych, będzie ubiegał się o reelekcję oraz kol. Tomasz Ciodyk rekomendowany przez Warszawskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych. Obaj kandydaci przedstawili swoje programy wyborcze na Radzie Krajowej, która odbyła się 3 i 4 grudnia w Warszawie. Osoby zainteresowane programami wyborczymi mogą się zapoznać z ich treścią  w biurze Stowarzyszenia. Rada Śląskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych udzieliła również rekomendację kol. Włodzimierzowi Szulcowi do Komisji Rewizyjnej PFSRM.

Wybory do władz Śląskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych odbędą się natomiast w czerwcu 2019r. Zapraszam koleżanki i kolegów chętnych do pracy w organach Stowarzyszenia, którzy być może mają nowe pomysły  na działalność  Stowarzyszenia, w końcu przyświeca nam wspólny cel  - pomagać sobie i wspierać w pracy zawodowej. Czasu do przemyśleń jeszcze trochę zostało, będziemy na bieżąco informować o kalendarzu wyborczym.

Jak co roku Rada ŚSRM  przygotowała dla Państwa spotkanie Noworoczne, które odbędzie się  10 stycznia 2019r  o godz. 17-ej w Katowicach Giszowcu w Dworku „Pod Lipami”. Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosi 60 zł od osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o wpłaty do 27 grudnia ! Serdecznie zapraszam wraz z rodzinami. Tym razem spotkanie uświetni koncert kameralnej Orkiestry im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg w Żywcu, której założycielem i solistą jest Sylwester Targosz Szalonek.Orkiestra im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg działa od 2010 roku.
Siedzibą Orkiestry jest Żywiec, skąd wywodzi się Arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg.
Założycielem i dyrektorem artystycznym Zespołu jest Sylwester Targosz-Szalonek,
który skupia wokół siebie najbardziej utalentowanych muzyków południowej części Polski.
Muzycy Orkiestry to soliści kameraliści, którzy podczas wspólnych koncertów tworzą jednolite i harmonijne współbrzmienie. Rodzinna atmosfera podczas prób przekłada się na radość wspólnego muzykowania, co sprawia, że słuchacze są oczarowani radością i muzyką płynącą podczas koncertów ze sceny.
Sylwester Targosz-Szalonek  tenor, aktor, instrumentalista, dyrygent - absolwent Akademii Muzycznej im. K .Szymanowskiego w Katowicach (dyplom w klasie śpiewu solowego prof. Henryki Januszewskiej Stańczyk). Swój kunszt artystyczny szlifował u boku takich profesorów jak: Helena Łazarska (Wiedeń), Don Weeks (USA), Kałudi Kałudow (Bułgaria), Cesare Colona (Berlin). Prowadzi aktywną działalność artystyczną, pedagogiczną oraz propagatorską w zakresie kultury i sztuki muzycznej. W latach 1999-2008 obejmował stanowisko chórmistrza na Uniwersytecie Śląskim (1999-2008) sprawował opiekę merytoryczną nad Zespołem Pieśni i Tańca Katowice UŚ w Katowicach. W roku 2007/2008 odbył tournee po Niemczech z grupą  „The 12 Tenors”.  W okresie od stycznia do kwietnia 2008 roku wziął udział w przesłuchaniach do roli Tebaldo w operze Capuleti i Montecchi V. Belliniego (Berlin). W wyniku przesłuchań został wybrany z ponad 400 przesłuchanych kandydatów do realizacji tejże opery oraz jej nagrania (Teatr Miejski w Braunschweig). W 2008 r. zdobył również srebrny medal Arte Vocale na Królewskim Festiwalu Wokalnym w Wilanowie (2008) oraz statuetkę Złotego Słowika Belcanto na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie (2008). W lipcu 2008 roku wziął udział w prestiżowym Internationales Festival junger Opernsanger, gdzie kreował role Rudolfa z operze Cyganeria G. Pucciniego. W roli Mimi partnerowała mu czarnoskóra solistka z Nowego Yorku Lisa Bryce. Niemiecka prasa bardzo przychylnie komentowała działania tej scenicznej pary, a Sylwester Targosz-Szalonek został nazwany włoskim tenorem z Polski.

Pamiętając ubiegłoroczne spotkanie i występ zespołu Filharmonii Śląskiej, który urzekł wszystkich uczestników postaraliśmy się by i w tym roku sprostać zadaniu i zaprosiliśmy znakomitych muzyków. W zeszłym roku ze względu na ograniczona ilość miejsc mogliśmy zaprosić maksymalnie  70 osób, w tym roku takich ograniczeń nie mamy, więc zapraszam na godzinny koncert i spotkanie z poczęstunkiem w miłej atmosferze by godnie zainaugurować  Nowy 2019 Rok.

Na zakończenie tradycyjnie życzę wszystkim Koleżankom i Kolegom wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w gronie rodziny, przyjaciół, ciekawych rozmów przy stole, spacerów po skrzypiącym śniegu, magicznej atmosfery jaka zawsze wiąże się z najpiękniejszymi świętami w Roku

Ewa Łukasik-Kisiel
Prezes ŚSRM