XXIV Mistrzostwa Polski RM w Tenisie Ziemnym

Relacja z XXIV Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych

w Tenisie Ziemnym im. Bolesława Rusaka o  Puchar Prezydenta

Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych

                                                                                                                 

XXIV Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym odbyły się w dniach 31.05-01.06.2018 r. już po raz drugi na Górnym Śląsku w przepięknej Pszczynie, w nowoczesnym Śląskim Centrum Tenisa „SCT” przy ul. Bieruńskiej 78.

Organizatorem  tych Mistrzostw było Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych w Katowicach. Mistrzostwa uroczyście otwarła Prezes ŚSRM Ewa Łukasik-Kisiel. Zawody odbywały się na czterech kortach ziemnych (w rezerwie były korty w hali). W zawodach rywalizowało 12 zawodników z Dzierżoniowa, Gdyni, Katowic, Kielc, Marklowic Górnych, Mogilan, Olsztyna, Rybnika, Sosnowca, Szczecina i Wałbrzycha. Wielu stałych uczestników było nieobecnych z powodu kontuzji i spraw losowych. Ale przybyło 2 nowych zawodników.

Pogoda była piękna. Grę rozpoczęliśmy w grupach grając każdy z każdym. Zaczął się także turniej deblowy. Większość pojedynków było bardzo zaciętych i wyczerpujących, ale zawsze toczonych w przyjacielskiej atmosferze. Osoby towarzyszące kibicowały zawodnikom.

W czwartek wieczorem relaksowaliśmy się na tradycyjnym grillu w Restauracji La Petite Coffee & Bar położonej miedzy kortami. Uczestnicy i goście nocowali w bardzo przyjaznym Hotelu Piaskowy ok. 1,0 km od Centrum Tenisa, a w czasie zawodów korzystali z dobrego jedzenia na kortach (z bardzo miłą obsługą).

W drugim dniu rozgrywaliśmy półfinały i finały oraz kończyliśmy turniej deblowy. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie. Mistrz w kategorii open i mistrzowski debel obronili tytuł, a na pozycji Mistrza w kategorii „+55” nastąpiła zmiana - wygrał debiutant. Wszystkim uczestnikom zawodów należą się ogromne słowa uznania za wytrzymałość, sprawność fizyczną i ducha walki. Gratulacje dla zwycięzców!

Na zakończenie Mistrzostw podczas miłej, uroczystej kolacji (na kortach), organizatorzy wręczyli nagrody i puchary ufundowane przez PFSRM oraz ŚSRM w Katowicach.

Zdjęcia: Zwycięzcy indywidualni (z lewej +55) i drużynowi, organizatorzy; z prawej zwycięzcy debla i II miejsce drużynowo (organizatorzy 2019); uroczysta kolacja.

Były to udane zawody, wszyscy bawili się świetnie w miłej atmosferze. Może były to najmniej liczne mistrzostwa ale z pewnością najbardziej rodzinne. Ustalono, że w przyszłym roku organizatorem jubileuszowych XXV Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym będzie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu. Zaproponowano przesunięcie wieku starszej grupy do „+60”. Do zobaczenia za rok na kortach we Wrocławiu.

 W Y N I K I 

TURNIEJ GŁÓWNY „OPEN”  – GRA POJEDYNCZA - do 55 lat

 1. Paweł Wiśniewski (Sosnowiec) - Puchar Prezydenta PFSRM
 2. Janusz Truskowski (Olsztyn)
 3. Waldemar Ochocki (Wałbrzych)
 4. Ryszard Adamik (Mogilany)

 TURNIEJ GŁÓWNY – GRA POJEDYNCZA - powyżej 55 lat

 1. Bolesław Głębowicz (Katowice) – Puchar Prezydenta PFSRM
 2. Ryszard Borek (Dzierżoniów)
 3. Jan Siudziński (Marklowice Górne)
 4. Wojciech Frankowski (Gdynia)

  TURNIEJ GŁÓWNY – GRA PODWÓJNA

 1. Ryszard Borek (Dzierżoniów)/Waldemar Ochocki (Wałbrzych)
 2. Ryszard Dyrda (Rybnik)/Paweł Wiśniewski (Sosnowiec)
 3. Marzena Truskowska/Janusz Truskowski (Olsztyn)
 4. Wojciech Frankowski (Gdynia)/Bolesław Głębowicz (Katowice)

 

TURNIEJ POCIESZENIA  –  1. Ryszard Dyrda (Rybnik)

WYNIKI DRUŻYNOWE

 1. 1. Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych w Katowicach.
 2. Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu
 3. Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości Oddział w Olsztynie
 4. Pomorskie Towarzystwo Rzeczoznawców Majątkowych w Gdańsku

 

Podziękowanie za udział i wspaniałą postawę otrzymał nasz przemiły senior Stanisław Swora (to wzór dla nas, młodszych). Wyróżnienie za ogromny wkład w utrzymaniu pięknej tradycji Mistrzostw Tenisowych otrzymał Wojciech Frankowski (jedyny uczestnik wszystkich mistrzostw), a Wyróżnienie za udział w turnieju deblu otrzymała Marzena Truskowska.

Serdeczne Podziękowania dla PFSRM za patronat i wsparcie finansowe Mistrzostw. Dziękujemy także Wojciechowi Pękale - właścicielowi Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie za profesjonalną, miłą i przyjacielską pomoc w organizacji Mistrzostw.

                                                                                                          Organizator Jan Siudziński

Organizatorzy - członkowie Rady z Panią Prezes ŚSRM w Katowicach

 

Galeria